KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16537181
nr 1653 7181
Leo Janis
(f. 1922), Lettland
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 34x27 cm, yttermått inklusive ram: 52x44 cm
Leo Janis-Brieditis, född 1922 i Riga, skulptör, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 oktober 2024
kl 18:43:29
28/10 08:43:27
Leo Janis
Läs mer om Leo Janis